O nás

Vítejte na stránkách Babí hora

Jsme malá chovatelská stanice, která se specializuje na chov britských krátkosrstých koček v barvách černá stříbřitá mramorovaná a do budoucna chceme šlechtit také koťátka v plných barvách - černá, krémová aj.

U ČSCH ZO Zlín jsme zapsáni od 17. 2. 2007. Naše chovatelská stanice byla zaregistrována u mezinárodního registru FIFé pod chráněným názvem Babí hora, CZ (registr. č. 5792) v prosinci 2008.

Proč právě Babí hora?

Chovatelskou stanici jsem chtěla pojmenovat podle místa, které máme rádi. Babí hora byla jasná volba. Jde o chráněnou přírodní rezervaci nedaleko našeho města, v jejíž blízkosti máme chatu a kde trávíme každou volnou chvilku.

Jak to všechno začalo?

Před lety, konkrétně v roce 1992, jsem si náhodou všimla inzerátu, který nabízel prodej perských koťat. Nikdy předtím jsme žádné zvíře neměli (kromě andulek a rybiček), tato chlupatá klubíčka mě ale zcela okouzlila. Za týden už bylo modré perské kotě u nás doma. Tehdy jsem ještě o chovatelství nevěděla skoro nic. Kočička Romy si postupně získala celou naši rodinu. Celých čtrnáct let nám dělala věrného společníka a my jsme se do koček doslova zamilovali.

Když odešla, byla to pro nás obrovská ztráta. Za ty roky jsme si zvykli na kočičí společnost a v bytě jako by něco důležitého chybělo.

Odjakživa jsem obdivovala krásu britských koček, proto jsem se poté rozhodla právě pro koupi tohoto plemene. Tehdy jsem ještě neměla v úmyslu britské kočky chovat v pravém slova smyslu, tzn. jezdit na výstavy, sbírat ocenění atd. Chtěla jsem hlavně společníka.

Takto jsem si přivezla naši první britskou kočičku Sáru. Svou hravou a bezprostřední povahou si nás okamžitě získala. Shodou okolností jsme se v té době přestěhovali do rodinného domu, a získali tím mnohem více prostoru.

Pak už to šlo rychle. K Sáře přibyl lilový kocour Ondra s PP (André Renáta, CZ) a z obou se stala nerozlučná dvojice. Tehdy jsem poprvé začala přemýšlet o tom, že to s chovatelstvím budu myslet opravdu vážně.

Kocourka Filipa jsem získala od známých, kteří odjeli do zahraničí, a nemohli se proto o něho postarat. Tak se naše kočičí smečka pomalu rozrůstala.

Jak šel čas tak jsme se pomalu rozrůstali, a v současné době máme 4 kocoury a 5 koček.

Jezdíme pravidelně na Mezinárodní výstavy koček a setkáváme se tam s velmi dobrými a známými chovateli.

Naše kočky krmíme kvalitními značkovými krmivy - HILS, LEONARDO, ROYALL CANIN, přemraženým hovězím, kuřecím, králíčím a vepřovým masem, masovými kapsičkami. Občas dostanou zakysanou smetenu, tvaroh s hroznovým cukrem. Nade vše milují vitamínové pasty GIMPET a kočičí trávu.

Zdraví a pohoda našich koček je pro mě na prvním místě, proto mají všichni kvalitní veterinární péči- jsou pravidelně očkováni nadstandartní vakcínou PURE VAX RCPCH FeLV, pravidelně jednou za čtvrt roku odčervováni. Jezdíme na sonografické vyšetření srdce HCM a vyšetření ledvin PKD.

Naší kočičí smečce jsme postupně přizpůsobili celý dům. V létě využívají zasítovaný balkon s prolézačkami, žebříky a travnatou plochou.. V hale domu mají k dispozici kočičí stromy, škrabadla aj. Je pro nás velmi důležité, aby kočky byly v pohodě a cítily se co nejlépe..

Jsem také nadšená sběratelka kočičích postaviček, proto se má sbírka náležitě rozrůstá. Není cesty, z které bych si nějakou nepřivezla.

britská koťátka, britská kočka, stanice Babí hora, Marie Báčová, čistokrevná koťátka, koťátka s PP, britská skořicová, britská mramorovaná, britská Whiskas, britská černá

© 2016 Babí hora. All Rights Reserved.