Naše koťátka

Plány

Představíme vám zde naše plány - rodiče budoucích koťátek

Aktuální vrh

Jakmile se vrh narodí, najdete podrobnější informace zde

-

Odchovy

Informace o našich předchozích vrzích najdete zde

Proč kotě s PP?

Většina lidí si myslí, že mezi kotětem bez PP a s PP není žádný velký rozdíl, pouze kotě s PP je dražší.

Je potřeba si uvědomit, že jedině průkaz původu Vám zaručí, že si kupujete kočku daného plmene a barvy (ne křížence, který dané plemeno připomíná jenom vzdáleně), a že z malého roztomilého koťátka vyroste opravdu dospělá britská kočka.

Koťátko bez PP sice pořídíte levněji, ale nevíte, jestli matka kotěte není vyčerpaná častými porody, a nerodí tak slabá koťata, neznáte jeho předky, tím pádem ani nevíte, zda rodiče nebyli příbuzní, či dokonce sourozenci (jak se často stává) a zda koťátko není zatíženo nějakou dědičnou či jinou vadou. Navíc tato koťátka nebývají očkována, můžou být nakažena nějakou nemocí a často bývají odebrána od matky příliš brzy. Taková koťata nemívají vytvořeny základní hygienické a společenské návyky. Není jednoduché dodatečně koťátko učit používat kočičí záchod nebo brousit drápky pouze na škrabadlech.

Při koupi koťátka bez PP nový majitel sice ušetří peníze, dodatečné náklady za veterinární péči však často překročí pořizovací cenu kotěte s PP. První investicí bude kompletní očkování (cena základního očkování se pohybuje v rozmezí 700 – 2000,- Kč). Navíc je pravděpodobné, že návštěvy u veterináře budou u takového kotěte častější (základní vyšetření stojí od 300,- výše). Bohužel není výjimkou, že kotě předčasně odstavené od matky uhyne na kočičí mor, FIP či jinou smrtelnou chorobu.

Pořízení kočičího kamaráda je závazek na 13-18 let a pořizovací cena je minimem nákladů, které v budoucnu do kočičky investujete (kvalitní strava, vitamíny, veterinární péče, hračky, škrabadla, apod.).

A proč je koťátko s PP dražší?

V ceně koťátka se promítá veterinární péče všech zvířat, testy na různé nemoci, kvalitní krmivo, stelivo, krytí kocourem, výstavy, veterinární péče a ošetření matky v době březosti, veterinární péče a očkování koťat, administrativa (vystavení PP, očkovací průkazy, čip, výbavička do prvních týdnů) a samozřejmě všechno potřebné pro chov (vitamíny, kosmetika, škrabadla, odpočívadla, hračky atd.), zkrátka věci, které kočičkám zpříjemňují život :-).

Je potřeba říci, že „zisk“ spojený s prodejem koťat nikdy nepokryje náklady, a to také není naším cílem.

Jako regitrovaná chovatelská stanice musíme dodržovat FIFe chovatelský řád, který mimo jiné ukládá, že chovatel odchovává výhradně koťata s PP, kočka může mít maximálně 3 vrhy za 2 roky, chovný kocour může být poskytován na krytí pouze koček s PP, koťata mohou opustit domov nejdříve ve věku 13 týdnů a musí být několikanásobně odčervena a očkována minimálně proti panleukopenii a rhinotracheitidě.

O kvalitě chovu a péče o kočičky si nejlépe uděláte obrázek při osobní návštěvě chovatelské stanice. Každý zájemce o koťátko by měl nejdříve nezávazně navštívit několik chovatelů a dobře si prohlédnout kočky i prostředí, ve kterém žijí. Také by se měl informovat o tom, na které nemoci jsou kočky testovány a proti čemu jsou očkovány. Koťátko si nechce od chovatele ukázat v jeho pelíšku spolu s matkou a sourozenci – pozor na kotě odněkud přinesené. Věnujte pozornost stavu kotěte, jeho matky, sourozenců i ostatních koček.

Všechny kočky by měly být čisté, s udržovanou srstí, bez výtoku z nosu a očí, měly by mít čistě uši a okolí řitního otvoru. V bytě by neměly být kočky moc cítit, misky s potravou by měly být čisté (věnujte také pozornost tomu, co v nich je). Kočky by neměly být příliš bojácné, i když určitý odstup si budou určitě udržovat. Pokud majitel koťat bydlí nedaleko, navštivte ho vícekrát, spřátelíte se tak lépe s ním i koťátkem. Pokud jste si vybrali kotě ze vzdálenějšího regionu, udržujte s majitelem kontakt, chtějte aktuální informace, fotky.

V naší chovatelské stanici budete vítáni kdykoliv, stačí nás kontaktovat. Před i po koupi koťátka budeme s Vámi v kontaktu prostřednictvím e-mailu, budeme Vám posílat aktuální fotky i informace o Vašem koťátku a na oplátku budeme chtít i následné informace od Vás. Velmi nám záleží na tom, aby se naše koťátka dostala do dobrých rukou.

britská koťátka, britská kočka, stanice Babí hora, Marie Báčová, čistokrevná koťátka, koťátka s PP, britská skořicová, britská mramorovaná, britská Whiskas, britská černá

© 2016 Babí hora. All Rights Reserved.